top of page

My Site 1グループ

Public·63 members

[Поток>>>>] Во живо Вардар Гостивар гледајте 24 септември 2023


(((ВО ЖИВО#))) Академија Пандев Вардар гледја во живо 6 авгу[ПОТОК=] Скопје Македонија Ѓорче Петров гледајте во живо 8 м | Groupe Брегалница и Работнички ...


Но, мувлата повторно се појавила, а локалната компанија за фасади им кажала дека покривот е нивен проблем: има дупки, фасадата била скапана, а подлогата и штиците се распаѓале, се наведува во тужбата. Во август 2022 година, додека семејството се разболувало и нивниот дом се распаѓал, Тарин Рајт рекла дека куќата била прегледана за мувла. Инспекцијата открила „опасни“ нивоа на мувла во подрумот, се наведува во тужбата, а спорите на мувлата се рашириле низ куќата. Куќата со „опасни“ нивоа на мувла што Алек и Тарин Рајт ја купиле пред три години од компанија за недвижности управувана од Ричинс ги остави на работ, мачејќи се да ја платат хипотеката за домот во кој веќе не живеат и едвај можат да ја покриваат киријата во куќата во која живеат сега, рекле тие. Двојката ја тужела Ричинс и нејзината компанија за недвижнини во ноември, околу шест месеци пред да биде обвинета за убиство од небрежност поради смртта на Ерик Ричинс на 4 март 2022 година. (((спорт>>>))) Тиквеш Вардар натпревар во живо 17/09/2023 пред 8 дена — Вардар во последниот натпревар ) Струга Гостивар натпревар во живо 6 Струга Вардар ќе мора[ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО!!! ] Во живо Скопје Македонија ... 000 квадрати во јануари 2020 година. Во судското поднесување претходно оваа година, адвокатите на Ричинс ги негирале наводите на Рајтс. Нејзината компанија, Richins Realty, направи „целосно реновирање“, се вели во белешката, додавајќи дека наводните дефекти на домот можеле да бидат откриени со „разумна проверка од обичен внимателен купувач“. Адвокатот на Ричинс, кој го водеше граѓанскиот случај, одбил да коментира и го упатил новинарот на јавните записи кои ги отфрлија наводите на сопственикот на куќата. Двојката поправала мувлосан гипс картон и ги заменила прозорците кои не биле правилно инсталирани, се вели во тужбата. Кристофер Блум, портпарол на Националниот центар за здраво домување, непрофитна организација која им помага на луѓето кои се справуваат со мувла, рече дека истражувачите сè уште се обидуваат да разберат како различните видови мувла влијаат на луѓето. „Како и со многу алергени, одредени мувла може да влијаат на луѓето на различни начини, во зависност од видот на мувлата, должината на изложеноста и хемијата на телото на лицето“, објасни тој во е-пошта. - До денес, федералната влада не поставила конкретни стандарди или дала конкретни препораки во врска со концентрациите на мувла или спори во воздухот - наведува тој. Минатата година, откако дознале за количеството мувла во нивниот дом, Рајт веднаш ги евакуирале своите три деца, вселувајќи се во изнајмен дом на роднина и оставајќи ги зад себе своите работи, за кои се плашеле дека се контаминирани, рече парот. Груевски: Реализацијата на два посериозни инфраструктурни зафати на потегот Гостивар - КичевоСемејство од Јута ја обвинува тажната детска писателка Кјури Ричинс, која е обвинета дека го полила коктелот на нејзиниот сопруг со фентанил, за нивната речиси сигурна финансиска пропаст откако ја купиле од неа реновираната куќа за која велат дека морале да се евакуираат поради „опасни“ нивоа на мувла и низа мистериозни медицински проблеми, пренесува NBC news. „Немаше обид да се исправи ниту една од грешките што ни беа направени“, рече Тарин Рајт (38) во своето прво интервју за нејзината тужба против Ричинс. – Ние сме само невини набљудувачи на нејзиниот пат кон уништување – додаде таа. (HD ВО ЖИВО) Македонија Ѓорче Петров Гостивар во [[[СПОРТ ТВ***]===]] Во живо Вардар Македонија Ѓорче 2.9.2023 — Македонија Ѓорче Петров RFS натпревар во живо 13 јули 2023 Ѓорче Петров [ГЛЕДАЈТЕ-] Во живо ... Тестирањето спроведено во домот минатиот месец открил различни нивоа на токсична мувла кои биле „лоши“, но не и најлоши, рече Џани Росини, сопственик на Envirobiomics, компанија која ги анализирала примероците. Некои примероци анализирани од компанијата, кои Рајтс ги доставиле до „Дејтлајн“, покажале нивоа кои биле 100 пати повисоки од нормалните. Росини рече дека примероците не ја мерат токсичноста, иако колку повеќе мувла има, толку е поголема веројатноста потенцијално да влијае на некој што ќе дојде во контакт со неа. (((СПОРТ ТВ===))) Брегалница Гостивар пренос 20/08/2023 20.8.2023 — (((Поток-))) Струга Свифт Хесперанж гледајте во живо 10 ФК Скопје vs КФ Гостивар Пренос во живо. Гостински предизвик за Вардар на стартот на ... Брегалница Гостивар 20 авгу | Happy Museum Gruppe 13.5.2023 — Вардар Скопје Филип II Македонски Дрита Боговиње Спортска Мрежа - Гледајте во ЖИВО: Дрита - Гостивар Гледајте во ЖИВО: Дрита - Гостивар.


About

グループへようこそ!他のメンバーと交流したり、最新情報を入手したり、動画をシェアすることができます。

Members

bottom of page