top of page

My Site 1グループ

Public·63 members

[[телевизија##]] Вардар Гостивар пренос 24/09/2023


13.8.2023 — Tikves - KF Gostivar Пренос во живо Денес, 13 август 2023 година. zuyad ... Гостивар - Вардар спорни моменти. Redakcija Ekipa · 7:27. Borec ...


Во недела, ФК Вардар гостува кај Воска, на натпревар од 3. коло во ПМФЛHome > ФК Вардар > Прв тим > Во недела, ФК Вардар гостува кај Воска, на натпревар од 3. коло во ПМФЛ Posted by: Звонко Ивановски 18/08/2023 in Прв тим, ФК Вардар Во рамките на 3. коло во ПМФЛ, ФК Вардар ќе гостува во Охрид, кај екипата на Воска. Натпреварот ќе се одигра во недела (20. [фудбал!!!] Гостивар Силекс натпревар во живо 2 ... Гостивар натпревар во живо 6 авгу[стриминг**] Тиквеш Силекс Директниот (((Гледај онлајн))) Вардар Шкупи пренос 13 август 2023. KF Gostivar vs Tikves | 1. MFL ... Досега во сезонава, Вардар и Шкендија имаат по една победа и едно реми. Шкендија на стартот на сезоната триумфираше со 2-0, Вардар возврати со триумф дома со 4-2, а на стартот на пролетва ремизираа под Шара 1-1. Инаку овој меч нема да го суди некој од најдобрите македонски арбитри, туку истиот му е доделен на младиот и анонимен судија Игор Стојчевски, кој ќе биде главен арбитар, а негови помошници ќе му бидат Саше Тошевски и Даниел Василевски. [[[СПОРТ]]] ВО ЖИВО: Македонија Ѓорче Петров пред 7 дена — [[Пренос во живо-]] Македонија Ѓорче Петров Гостивар во живо(Онлајн=) Вардар Македонија Ѓорче Петров ФК Македонија Ѓорче(ВИДЕО) „Македонија ... ВМФЛ: Супер дерби, Вардар - Воска, директен пренос на СпортклубДенес се играат средбите од 10 коло во ВМФЛ, дерби е дуелот меѓу Вардар и Воска, се игра на Железарница од 13-30 часот. Вардар има нерасчистени сметки од лани со Воска, клубот од Охр